Zoznam produktov podľa výrobcu: Nike

História jednej z najznámejších značiek začína v roku 1957 v jednom malom americkom meste Eugene, kde sa nachádza atletický štadión oregonskej univerzity. V tomto roku sa na atletickom štadióne prvýkrát stretli dvaja budúci zakladatelia obchodnej značky Nike, bol ním bežec stredných tratí Phil Knight a jeho tréner Bill Bowerman. Spolu vytvárali ...

História jednej z najznámejších značiek začína v roku 1957 v jednom malom americkom meste Eugene, kde sa nachádza atletický štadión oregonskej univerzity. V tomto roku sa na atletickom štadióne prvýkrát stretli dvaja budúci zakladatelia obchodnej značky Nike, bol ním bežec stredných tratí Phil Knight a jeho tréner Bill Bowerman. Spolu vytvárali technologicky vyspelejšiu bežeckú obuv, a to všetko pod prvotným názvom "Blue Ribbon Sport". V roku 1965 prijali do pracovného pomeru svojho prvého zamestnanca Jeffa Johnsona. Práve vďaka nemu sa značka časom premenovala na "NIKE", a to keď vo svojom sne videl bohyňu víťazstva Niké, meno ktorej ho inšpirovalo natoľko, že ho navrhol ako názov novej spoločnosti. Zaujímavosťou je tiež vznik loga tejto spoločnosti - v roku 1971 si najali na túto prácu študentku grafiky Carolyn Davidsonovú.  Bola platená čiastkou 2 doláre za hodinu práce. Konečná cena loga, a aj výplaty pre Carolyn, ktoré je dnes celosvetovým symbolom firmy, bola len 35 amerických dolárov. V súčasnosti je hodnota tohto loga a teda celej značky 12 mld. dolárov. Logo pritom predstavuje krídlo gréckych bohov - čím študentka vyjadrila spojitosť s názvom značky podľa spomínanej gréckej bohyne. 
Naša pánska a dámska ponuka tejto populárnej pánskej a dámskej obuvi obsahuje napr. známe botasky Air ForceAir Max či pánske a dámske Rosherun. Unisex (dámske aj pánske) botasky Air Force sú v súčasnosti populárne najmä hip-hopovou kultúrou, jednoduchosťou a klasickým farebným prevedením v bielej, či čiernej farbe. Pánska a dámska obuv Air Max sa na rozdiel od Air Force líši farebnosťou týchto pánskych a dámskych modelov a použitie technológie vzduchovej bubliny chráni vaše chodidlá a kĺby. Pre pánske a dámske botasky Rosherun je typická ich extrémna ľahkosť a pohodlnosť, a tiež použitie špeciálnych materiálov ako napr. priedušná sieťovina. Naša ponuka tejto pánskej, dámskej obuvi je široká, obsahuje viac ako 200 modelov, medzi ktorými si určite nájdete pre vás to pravé orechové. 

Viac
na stranu
Zobraziť 1 - 47 z 252 položiek
Zobraziť 1 - 47 z 252 položiek