História tenisiek

História tenisiek

História tenisiek

Pánske tenisky majú bohatú históriu, ktorá siaha až do 19. Storočia. Dnes existuje veľa rôznych typov tenisiek, ktoré sa hodia na rôzny účel a sú rôzne drahé. Všeobecný dizajn a funkčnosť športovej obuvi bol doplnený o lifestylovú obuv. Niektoré tenisky sa dokonca hodia k formálnemu oblečeniu.

Typ tenisky, ktorý najlepšie vyhovuje, vo veľkej miere závisí od životného štýlu. Športová obuv je zvyčajne pohodlná, ale existujú niektoré typy, ktoré budú viac sedieť aktívnym mužom.

Tenisky sú základom športových aktivít, ako je beh, futbal, basketbal... avšak tenisky si našli popularitu pri voľnočasovom nosení z praktického dôvodu.

Moderné technológie využívajú pri výrobe moderných tenisiek vzduchové odpruženie, takže sa zlepší podpora nohy a ich celková hmotnosť je veľmi nízka. Zvýšená priľnavosť na podrážkach v kombinácii s vynikajúcou flexibilitou je určená aj do náročnejšieho terénu.

Ak má kupujúci rád športové aktivity, alebo jednoducho ak má rád športovú obuv, šatník je dobré kombinovať so štýlovými a komfortnými teniskami.

Najstaršie tenisky vyrobil Spalding v roku 1907 a boli určené pre basketbalistov. Záujem o rôzne športy narastal a to viedlo k rozšíreniu športových tenisiek.

Spoločnosť Keds predstavila spoločnosť American Rubber v roku 1916, po ktorej nasledovala Converse All Star v roku 1917

Technológia tenisiek 20. storočia

V priebehu 20. storočia sa technológia tenisiek čoraz viac rozvíjala. Dizajn bol obohatený o niektoré materiály, ktoré zlepšili pohodlie a priľnavosť. Športová obuv sa stala štýlovou obuvou.

Napísať komentár

Všetky polia sú povinné

Meno
Email (Nebude zverejnený)
Komentár
Odpísať kód